Divadlo Imigranti

IMIGRANTI

 

http://www.facebook.com/DivadloImigranti

 

Láska hory prenáša a ľahko dokáže preniesť aj tanečnicu z ďalekej Argentíny na Slovensko. Isabela si otvorí tanečné štúdio, ktoré sa stáva obľúbeným miestom prisťahovalcov. Ruska, Kanaďan, Číňanka a Afgánec tu zdieľajú svoje zážitky a skúsenosti vo svojom novom domove. Úsmevná mozaika príbehov, spevu a tanga sa skrýva pod názvom Imigranti.

 

Imigranti je jedinečná produkcia Inštitútu pre rozvoj spoločnosti, scenáristky Michaely Strnad a režiséra Václava Púčika pod záštitou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

Režisér Václav Púčik a scenáristka Michaela Strnad boli inšpirovaní skutočnými výpoveďami a rozhovormi s imigrantmi na Slovensku. Prispôsobili ich rozprávanie divadelným doskám, podporili nadsázkou, hudbou, spevom a tangom.

 

Všetci herci stvárňujú viacero postavičiek, ktoré sa šikovne prelínajú v reálnych životných situáciách. Ústrednou postavou je Isabela, ktorá je tmelom divadelnej inscenácie. Stvárňuje ju Lucia Siposová, ktorá dostala príležitosť si na pódiu zatancovať tango a zaspievať slávne melódie za sprievodu gitaristu Petra Cibulku, ktorý sa postaral o živé hudobné vstupy.

 

Ďalšími hercami sú výborná Jana Valocká v role Rusky Nadi a despotickej matky. Mladá herečka Jana Dobiášová stvárňuje Číňanku, ktorá sa prevtelí aj do epizódiek ako suseda či predavačka.

 

Premiéra sa realizuje v priestoroch Kultúrneho domu v Bratislave - Záhorskej Bystrici dňa 12.12.2012 od 19,00 a je spojená s tanečnou milongou argentínskeho tanca.

 

Diváci v Prešove a v Banskej Bystrici si Imigrantské príbehy môžu vychutnať dňa 14. decembra 2012 o 19 hod. v priestoroch knižnice P.O.Hviezdoslava, Hlavná ul.č.16 v Prešove (voľný vstup) a dňa 15. decembra 2012 o 19 hod. v divadeľných priestoroch Fakulty dramatických umení Akadémie umení Horná 95
 v Banskej Bystrici (voľný vstup).

http://www.facebook.com/DivadloImigranti